Z bólem, z żalem, ze łzą płynącą po twarzy, pożegnaliśmy 11 maja 2017 roku naszą
Koleżankę Jolantę Kujawską-Nawrot.
„Można odejść na zawsze, by stale być blisko.”
Mając w pamięci dobre chwile i wspomnienia żegnamy Panią Jolantę, naszą Koleżankę, która przez 26 lat pracowała w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Słupcy jako surdologopeda, logopeda i pedagog. Specjalizowała się w pracy z dziećmi słabosłyszącymi i jąkającymi się, ale w obszarze jej zainteresowań znajdowała się także problematyka wspomagania wszechstronnego rozwoju dziecka, coachingu oraz poszukiwania nowych metod diagnozy trudności szkolnych dzieci, w tym dzieci dotkniętych dysleksją.
Pani Jolanta niezwykle zaangażowana w zdobywanie kwalifikacji i podnoszenie swoich kompetencji zawodowych, nieustannie wzbogacając własny warsztat pracy, przyczyniła się do rozwoju poradni i w znacznym stopniu do uzyskania przez placówkę uprawnień orzeczniczych dotyczących dzieci i młodzieży z problemami słuchu.
Tak mądra, kompetentna i doświadczona potrafiła swoją wiedzą i doświadczeniem dzielić się z innymi:
- angażowała się w ideę Szkolnych Organizatorów Rozwoju Edukacji,
- była inicjatorką tworzenia rozmaitych form krzewienia wiedzy specjalistycznej
w środowisku lokalnym, - zapoczątkowała utworzenie Klubu Samopomocy dla osób jąkających się,
- brała udział w organizowanych przez Polski Związek Logopedów bezpłatnych diagnozach i poradach logopedycznych,
- uczestniczyła we wdrażaniu powszechnych badań przesiewowych słuchu dzieci i młodzieży w wieku szkolnym,
- aktywnie uczestniczyła w promowaniu placówki i propagowaniu idei pomocy dzieciom, młodzieży, rodzicom, szkołom i placówkom.
Nie sposób wymienić wszystkich dokonań.
Za swoją wzorową pracę i zaangażowanie Pani Jolanta została wielokrotnie uhonorowana Nagrodą Dyrektora poradni. W 2011 roku otrzymała Nagrodę Starosty Powiatu Słupeckiego, a w 2016 roku otrzymała Nagrodę Jubileuszową za 30 lat pracy zawodowej.
Pani Jolanta dla swoich Koleżanek i Kolegów stanowiła niespożyte źródło inspiracji. Jej zaangażowanie zawodowe i kompetencje osobiste owocowały bardzo dobrym kontaktem
z dziećmi i skutecznością udzielanej pomocy w przezwyciężaniu różnorodnych problemów. Zawsze zależało Jej na bliskiej relacji z każdym człowiekiem poszukującym wsparcia w murach poradni.
Trudno uwierzyć, że Jej energia nie będzie nam już towarzyszyć, a Jej poczucie humoru nie będzie przypominać, co jest ważne.
Składamy głębokie wyrazy współczucia Rodzinie i bliskim.
Dyrektor
Pracownicy
oraz
Emeryci
Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej
w Słupcy